Dziesmusvētku Lielo balvu kā labākais pūtēju orķestris saņem Latvijas Universitātes Pūtēju Orķestris

Dziesmusvētku Lielo balvu kā labākais pūtēju orķestris saņem Latvijas Universitātes Pūtēju orķestrisRīga, 02.07.2018. – 2. jūnijā Lielajā Ģildē ar tiešraidi Latvijas Radio programmā Klasika notika Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā sacentās 25 labākie pūtēju orķestri no visas Latvijas. Orķestru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija Guntis Kumačevs, Andris Vecumnieks, Timo Kotilainens (Timo Kotilainen, Somija), Daiņus Pavilonis (Dainius Pavilionis, Lietuva), Andreja Šolara (Andreja Šolar, Slovēnija). Kolektīvi sacentās trīs grūtības pakāpēs.

Andris Vecumnieks, žūrijas priekšsēdētājs uzreiz pēc apbalvošanas teica: ”Ir gandarījums un patīkams nogurums – kā pēc labi padarīta darba. Vislielākais prieks man ir nevis par augstākās grūtības – 5. grupas – kolektīviem, bet tieši par 3. grupas kolektīviem – šie orķestri ir uz pareizā ceļa. Katrā ziņā, ik viens orķestris, kurš jebkurā Latvijas novadā eksistē ir kā kultūras zīme un mūsu identitātes izpausme. Jo vairāk orķestru, jo vairāk mēs varam būt lepni, ka mēs esam ne tikai dziedoša un dejojoša, bet arī spēlējoša tauta!”

Andreja Šolara (Slovēnija), diriģente: “Esmu pārsteigta par labo pūtēju orķestru līmeni. Mani priecē tas, ka orķestru dalībnieku vidū redzēju  bērnus un jauniešus, kā arī augstu vērtēju to, ka kolektīvu sniegumā skanēja ļoti daudz latviešu komponistu mūzikas.”

Dziesmusvētku LIELO BALVU, 2000 eiro naudas balvu no Conexus Baltic Grid, Laima saldumu dižgrozu un Rimi dāvanu karti saņēma Latvijas Universitātes Pūtēju orķestris (diriģenti Jānis Puriņš, Jānis Kaģis).

V GRUPA

1. vieta – Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris (diriģents Andis Karelis), Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris (diriģenti Jānis Retenais, Andis Karelis);

2. vieta – Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils Ziemeļblāzma jauniešu pūtēju orķestris Auseklītis (diriģents Haralds Bārzdiņš), Rīgas Tehniskās universitātes Studentu pūtēju orķestris SPO (diriģents Māris Martinsons), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils Ziemeļblāzma pūtēju orķestris Fanfara (diriģenti Mārcis Miķelsons, Reinis Sprūde), Ozolniekus novada orķestris Zelmeri Pro (diriģenti Jānis Retenais, Tomass Kokamegi).

Pūtēju orķestru sniegumu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos varēs dzirdēt pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncertā 3.jūlijā, koncertos Rīgas dievnamos 4.jūlijā (ieeja – bezmaksas) un pūtēju orķestru Dižkoncertā 6. Jūlijā (ieeja – bezmaksas).

LU wind band wins the wind band competition of the XXVI Song and XVI Dance Celebration