Latvijas Universitātē notiks pūtēju mūzikas koncerts “Mīlestības dziesmas”

Rīga, 20.09.2017. – Svētdien, 2017. gada 24. septembrī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā pūtēju mūzikas koncerts “Mīlestības dziesmas”, kurā satiksies Norvēģijas pūtēju orķestru veterāns – 140. dzimšanas dienu svinošais Arnes pilsētas pūtēju orķestris (diriģents Uldis Plēpis) un savu desmito koncertsezonu uzsākošais Latvijas Universitātes pūtēju orķestris (diriģenti Jānis Puriņš un Jānis Kaģis). Koncertā piedalīsies Latvijas Universitātes kamerkoris “DeCoro” un Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas jauktais koris (diriģenti Pēteris un Kristiāna Vaickovski). Solistes Ilze Kokarēviča, Māra Vaickovska, Linda Vicinska, un saksofoniste Elīza Evalde. Ieeja koncertā bez maksas.

1877.gada 7. novembrī Arnes pilsētas (Norvēģija) baznīcā savu pirmo koncertu klausītājiem sniedza jaundibinātais pūtēju orķestris septiņu mūziķu sastāvā. Pilsētā bija atvērušās kokvilnas un vilnas pārstrādes rūpnīcas, un tās nolēma atbalstīt jauna kolektīva dibināšanu, iegādājoties tam mūzikas instrumentus un notis. Līdz ar to 1877. gads ir uzskatāms par viena no visvecākajiem Norvēģijas pūtēju orķestriem dzimšanas gadu. lielākajos Gadu gaitā ir mainījušies diriģenti, mūziķi, mūziķu uniformas, tradīcijas, bet, palicis ir moto – Rosināt un audzināt labu mūzikas gaumi, tai līdzi iemācot visu, kas ir cēls un labs. Savukārt, koncerta “Mīlestības dziesmas” otrā pūtēju orķestra  – Latvijas Universitātes pūtēju orķestra (LUPO) dzimšanas gads ir 2008. Un šī kolektīva moto ir – Mēs elpojam kopā! Tikai tā muzikālā kolektīvā var sasniegt vēlamo rezultātu – ar savu spēli iepriecināt klausītājus. LUPO ir viens no visjaunākajiem Latvijas pūtēju orķestriem, un 24. septembra koncerts vienlaicīgi ir arī desmitās sezonas atklāšanas koncerts. Abus kolektīvus vieno arī kas cits – abiem pūtēju orķestriem diriģenti ir latvieši. Jau vairākus gadus norvēģu kolektīvu vada diriģents no Latvijas – klarnetists Uldis Plēpis.

Koncertā abi kolektīvi atskaņos ne tikai norvēģu un latviešu komponistu mūziku, bet arī starptautiski atpazīstamus skaņdarbus. Norvēģu komponists Džons Brakstads savu skaņdarbu Celebration for Band ir veltījis tieši Arnes pilsētas kolektīvam, muzikālajā materiālā izmantojot sava veida citātus no kolektīva un Arnes pilsētas vēstures – rūpnīcu trokšņu atdarinājumus, stelles darbošanos, upes šalkoņu, kā arī pagājušā gadsimta 70. gados slēgto rūpnīcu tukšumu un klusumu. Skaņdarba noslēgums vieš optimismu, jo šobrīd Arnes pilsēta uzplaukst jaunās skaņās. Savukārt kaislīgo tango ritmu pārpilnais Pētera Butāna dziesmu cikls “Mīlestības dziesmas” devis arī nosaukumu šim koncertam. Šo ciklu 24. septembra koncertā kopā ar saviem draugiem – Latvijas Universitātes kamerkori “DeCoro” un Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas jaukto kori savu diriģentu   Pētera un Kristiānas Vaickovsku vadībā atskaņos Latvijas Universitātes pūtēju orķestris. LU orķestra programmu kuplinās arī jaunā soprāna saksofoniste  Elīza Evalde, kura kopā ar LU orķestri atskaņos tango karaļa Astora Pjacollas populāro skaņdarbu ADIOS NONINO!

Gan jau minētie, gan citi abu orķestru atskaņotie skaņdarbi ir – “Mīlestības dziesmas”!